Rejestracja telefoniczna (PN, ŚR, PT 700-1700, WT, CZ 800-1800) 66 55 75 002

Masaże

MASAŻ LECZNICZY:

 • MASAŻ KLASYCZNY - jako jedna z najstarszych sztuk medycznych jest wykorzystywany jako zabieg leczniczy. Jest to zabieg fizjoterapeutyczny mający zastosowanie w systemie odnowy biologicznej organizmu.
   
 • MASAŻ LIMFATYCZNY - metoda terapii mająca na celu zmniejszenia obrzęku limfatycznego poprzez aktywację naczyń limfatycznych obocznych i łączących, a także ułatwienia przepływu limfy przez węzły chłonne.
   
 • MASAŻ GŁĘBOKI - jest rodzajem terapii skupiającej się na przywracaniu prawidłowego stanu głębokich warstw mięśni i tkanki łącznej. Jest on wyjątkowo skuteczny w przypadku przewlekłych napięć w różnych strefach, znakomicie sprawdza się m.in. w przypadku sztywności karku, przy napięciach dolnego odcinka pleców czy bolesnym barku. Masaż głęboki poprzez rozluźnienie, wydłużenie i zlikwidowanie zrostów oraz nieprawidłowych wzorców ruchowych w układach tkanek znosi ból i przywraca prawidłowy zakres ruchu w stawach. Masaż głęboki czerpie techniki między innymi z rozluźniania mięśniowo-powięziowego, masażu tkanki łącznej oraz terapii punktów spustowych.
   
 • MASAŻ STÓP (REFLEKSOTERAPIA, AKUPRESURA) - rodzaj masażu punktowego, polegającego na masowaniu i uciskaniu różnych unerwionych punktów-receptorów. Na naszych stopach i dłoniach znajdują się punkty odpowiadające wszystkim narządom w naszym organizmie. Odpowiedni ucisk i masaż dłoni i stóp jest nie tylko wspaniałym relaksem, ale ma też właściwości lecznicze i wspierające nasz organizm. Jak wynika z zachowanych przekazów historycznych, akupresurę stosowano już w starożytnym Egipcie, Azji i Ameryce Południowej
   

MASAŻ RELAKSACYJNY:

 • MASAŻ TAJSKI - jest jedną z czterech gałęzi tradycyjnej medycyny Tajów. Podstawy masażu zostały stworzone 2500 lat temu w Indiach. W masażu tym wykorzystuje się wiele technik nacisku ciałem, refleksologii, rozciągania oraz jogii. Masażysta podczas masażu wykorzystuje nie tylko dłonie, ale także łokcie, stopy i kolana. Poprzez rytmiczne uciski rozluźnia się mięśnie zwiększając zakres ruchu w stawach.
TERAPIA - Centrum Rehabilitacyjne ul. Gostyńska 54, 64-000 Kościan tel. 66 55 75 002
realizacja: Studio Fabryka, strony internetowe