Rejestracja telefoniczna (PN, ŚR, PT 700-1700, WT, CZ 800-1800) 66 55 75 002

Szczepienia

SZCZEPIENIA PRZECIWKO COVID-19

Informujemy, że rozpoczęliśmy prowadzenie zapisów na szczepienia przeciwko SARS-CoV-2 (COVID-19). Prosimy o zapoznanie się z treściami zamieszczonymi na stronie.

Wszystkie osoby, które skończyły 12 lat, mogą zapisywać się na szczepienie przeciw COVID-19

10 maja ruszyła rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 dla wszystkich chętnych pełnoletnich osób. Od 17 maja dołączyli 16 i 17 latkowie, a od 7 czerwca szczepionkę mogą przyjąć dzieci od 12 roku życia.

Przed każdym szczepieniem Pacjenta przeprowadzana jest kwalifikacja przez lekarza.

JAK SIĘ ZAPISAĆ?

1.  Telefonicznie w NZOZ Gabinety Rehabilitacji TERAPIA - nr telefonów:
- 601 18 17 04 od poniedziałku do piątku, w godzinach 11:00-13:00

2.  Rejestracja przez linię ogólnopolską – nr telefonu 989

3.  Poprzez Internetowe Konto Pacjenta (IKP)

Uwaga! Szczegółowe informacje dotyczące szczepienia osób z grupy 1B znajdują się na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie/osoby-przewlekle-chore

 

Zespół mobilny populacyjnego punktu szczepień

Aby skorzystać z wyjazdowego punktu szczepień wystarczy zadzwonić do swojej poradni POZ. Lekarze rodzinni lub pielęgniarki opieki długoterminowej najlepiej znają swoich pacjentów, dlatego najszybciej potwierdzą, że konkretna osoba z ich listy potrzebuje szczepienia w domu, ze względów zdrowotnych.

Oznacza to, że na wizytę wyjazdowego punktu szczepień nie ma rejestracji przez internet lub telefonicznie, np. przez infolinię 989.

Szczepienie pacjentów w domu – krok po kroku

  1. Poradnia POZ / pielęgniarka opieki długoterminowej przyjmuje zgłoszenie pacjenta lub opiekuna do wyjazdowego punktu szczepień i sprawdza, czy pacjent należy do tego POZ (jest na liście aktywnej poradni).
  2. Poradnia POZ / pielęgniarka opieki długoterminowej sprawdza czy pacjent ma skierowanie na szczepienie. Jeśli nie, a pacjent jest w grupie aktualnie szczepionej, wtedy lekarz POZ wystawia skierowanie na szczepienie.
  3. Podstawami do zakwalifikowania pacjenta do szczepienia wyjazdowego są: dokumentacja medyczna i wiedza lekarza / pielęgniarki opieki długoterminowej o stanie zdrowia pacjenta, lub teleporada, lub wywiad z opiekunem pacjenta.
  4. Jeśli lekarz POZ / pielęgniarka opieki długoterminowej potwierdzą, że pacjent może skorzystać ze szczepienia w domu przez wyjazdowy punkt szczepień, wtedy lekarz POZ / pielęgniarka opieki długoterminowej odnotowuje to w dokumentacji medycznej i przekazuje taką informację do wyjazdowego punktu szczepień.
  5. Lekarz POZ / pielęgniarka opieki długoterminowej może też przekazać informację o pozytywnej kwalifikacji do szczepienia w domu bezpośrednio pacjentowi lub jego opiekunowi, który następnie kontaktuje się z najbliższym wyjazdowym punktem szczepień.
  6. Wyjazdowy punkt szczepień rejestruje pacjenta na szczepienie, ustala termin szczepienia i informuje o tym pacjenta lub jego opiekuna.

O zakwalifikowaniu do szczepienia decyduje lekarz wyjazdowego punktu szczepień. Jeśli pacjent pozytywnie przejdzie kwalifikację, zostaje szczepiony pierwszą dawką preparatu. W dniu szczepienia ustalana jest również data drugiej dawki podania szczepionki.


DOKUMENTY

Kwestionariusz szczepienia z oświadczeniem

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem dziecka w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19

Oświadczenie RODO

Oświadczenie RODO - Pacjenci małoletni

TERAPIA - Centrum Rehabilitacyjne ul. Gostyńska 54, 64-000 Kościan tel. 66 55 75 002
realizacja: Studio Fabryka, strony internetowe